Wyjątkowy pensjonat dla koni – jak wygląda dzień w naszej stajni?

Campoverde to nie tylko sale konferencyjne. Campoverde, to także pensjonat dla koni :). Przedstawimy dzień z życia naszego pensjonatu.

 

POCZĄTEK DNIA

 

Dzień rozpoczynamy o godzinie 6:45 od nakarmienia naszych pensjonariuszy. Rytuałowi porannego karmienia towarzyszy niemałe poruszenie, przez cały czas towarzyszą nerwowe stuki kopyt i rżenia, ale kiedy już w paszniku znajdzie się siano, a w żłobie owies lub musli, to w budynku zapada cisza przerwana zawziętym żuciem 🙂

Kiedy konie już nasycą głód, przychodzi pora na wyprowadzenie na padoki. W zależności od pory roku są to padoki trawiaste lub piaszczyste. Konie uwielbiają bieganie po padokach, jest to miła odmiana po zamknięciu w boksie, w czasie w który one podgryzają trawę ja biorę się za codzienne sprzątanie stajni. Ok godziny 13:00 robię przerwę na obiad, oczywiście koński 😉 sprowadzam konie z padoków i podaje obiadowe porcje owsa i pasz.

 

konie

HUMORYSTYCZNY RYTUAŁ

 

Od godziny 14:00 pojawiają się z reguły pierwsi właściciele chcący spędzić czas ze swoimi zwierzakami, w sposób humorystyczny rytuał ten przedstawi Wam poniższy diagram:

ARENA JEŹDZIECKA

 

W skrócie tak przedstawiają się wizyty właścicieli. Do dyspozycji mają naszą krytą arenę jeździecką, roundpen, ujeżdżalnie niezadaszoną oraz szlaki Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, które świetnie nadają się do wyjazdów w teren. W ich wysiłkach możemy służyć wsparciem, gdyż mamy w pensjonacie dwóch certyfikowanych instruktorów jazdy konnej.

 

ARENA JEŹDZIECKA

 

Nasi instruktorzy legitymują się wiedzą na temat hipoterapii, oraz posiadają odpowiednie certyfikaty dla prowadzenia zajęć związanych z terapią dzieci niepełnosprawnych

 

WIECZORNA KOLACJA

 

Około godziny 18:00 podajemy kolację, która kończy nasze obowiązki, ale nie kończy zajęć w stajni, która żyje do godziny 21:00 zarówno latem jak i zimą. Wielką wartością są ludzie, którzy powierzyli nam swoje konie. Tworzą oni małą społeczność, która się wspiera i pomaga w ciężkich chwilach, czy to w trakcie treningu, czy kontuzji konia. Z tego miejsca serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej małej rodziny. Pozdrawiam serdecznie i życzymy spotkania na żywo w naszej stajni.